KİTAPLARIMIZ

Sağlık Ekonomisi ve Hastane Yönetimi

Sağlık Ekonomisi ve Hastane Yönetimi

Günümüzde sağlık sektöründe başta tıbbı teknoloji ve hastane yönetimi gibi alanlar olmak üzere çok önemli gelişmeler gerçekleşiyor. Buna karşı hemen her ülkede sağlık sistemleri ve sağlık hizmetlerinde önemli sıkıntılar ve sorunlar yaşanıyor. Bir yanda, belirli bir kesim en ileri düzeyde sağlık hizmetlerinden yararlanırken, öte yanda toplumun önemli bir kesimi temel sağlık hizmetlerine bile ulaşamıyor. Uygulanan sağlık sisteminin niteliğini, o ülkedeki sağlık sisteminin düzeyi, kapsamı ve finansmanı belirliyor.

Hemen her ülkede sağlık sistemleri kapsam ve finansman arasında tercih zorunlulukları ile karşı karşıya kalıyor.

Sağlık alanında yaşanmakta olan gelişmeler, yeni bilim dalı olan “sağlık ekonomisi” ve “hastane yönetimi”nin kapsamının sağlık sistemlerinin yapısal, örgütsel, teknolojik ve kavramsal gelişmelere açık bir şekilde gelişmesini zorunlu kılıyor.

Sağlık ekonomisinin genel teorik konuları ile hastane yöneticiliğini uygulamalarının bir bütün olarak ele alındığı bu kitap, özel ve kamu sağlık kurum ve kuruluşlarının karar mekanizmalarında yer alan müteşebbis, genel müdür ve diğer üst düzey yöneticiler ile ülkemizde sağlık sektörü ile ilgili hemen herkesin faydalanabileceği sahasındaki tüm güncel gelişmelerin büyük bir yetkinlikle incelendiği önemli bir eserdir.

Bu eserimizi edinmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Footer Logo Şerit
Hizmet İstek Formu
Hizmet İstek Formları

Değişim Dinamikleri olarak göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Lütfen kurumunuzun ihtiyaçları ile ilgili aşağıdaki kategorilerden birini seçerek belirtilen soruları yanıtlayınız.

Yönetim Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu
Eğitim Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu

Size en kısa zamanda geri dönüş yapacağız.