Hizmetlerimiz

İşe Alım Danışmanlığı & Yönetici Araştırma

Doğru kişiyi işe almak için yapılan yatırım, hiçbir zaman yanlış kişiyi işe almaktan daha pahalı değildir.

İşe alım danışmanlığı; kurumların, ihtiyaç duydukları kadroların en uygun adaylarla eşleştirildiği temel insan kaynakları danışmanlığı çalışmalarındandır. Pozisyonlara en uygun nitelikte çalışanların sağlandığı ve geniş kadro analizlerinin uzmanlar tarafından yürütüldüğü bu çalışmalar, işe alım taleplerinin doğru alanlara iletilmesi ve geniş aday portföylerine ulaştırılması bakımından vakit ve maliyet kayıplarını önlemekte, doğru yönetici / çalışanlarla çalışılması sağlanarak katma değer oluşturmaktadır.

Değişim Dinamikleri olarak 1993 yılından beri yeni girişimlerden, çok uluslu büyük şirketlere tüm sektör ve kademelerde hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktayız. Bu alanda yönetici araştırma ve beyaz yaka çalışan işe yerleştirme konusuna odaklanmaktayız.

Uzmanlarımız; işin adaya teklif edildiği ve adayın şirkette çalışmaya başladığı ilk güne değin iki tarafın da gizliliğini koruyan güvenilir bir aracı; iki taraf için de başvurulacak kişidir. Aday deneyimini sürecin temeline yerleştirerek DD’nin işe yerleştirme marka algısını en üst düzeyde tutuyor, böylece nitelikli adaylara daha rahat ulaşabiliyor ve hizmet sunduğumuz kurumların da aday deneyimine katkı sağlıyoruz.

Yönetici ve beyaz yaka düzeyinde yürüttüğümüz işe yerleştirme sürecinde sağladığımız temel faydalar şu şekildedir;

Profesyonel Aday Deneyimi
Geniş Aday Portföyü

Geniş Aday Portföyü

Zaman Tasarrufu
Gizlilik

Gizlilik

Yetkinlik Analizi
Doğru Eşleştirme

Doğru Eşleştirme

ANALİZ

Her müşterinin ve kadronun benzersiz gereksinimleri vardır. Çok spesifik bir alanda farklı nitelikleri olan bir profil arıyor olabilirsiniz. Bu aşamada talebinizin dinlenmesinin ardından kurum kültürünüz, çalışma koşullarınız, görev tanımlarınız ve organizasyon şemanızı titizlikle inceleyerek kuruluşunuzun gereksinimlerini daha iyi anlıyoruz.

ARAŞTIRMA

Talebinizin oluşturulmasının ardından adaylar, DD aday veritabanı, kariyer portalları ve diğer dijital mecralarda aranarak veya açık pozisyonun ilanı yapılarak bulunur. Tüm profiller kadro ihtiyaç analizi ile teknik olarak eşleştirilerek süzgeçten geçirilir ve böylece mülakatlarda verimlilik sağlanarak hizmet sürecinde vakit kazanılır.

MÜLAKAT ve EŞLEŞTİRME

Uzmanlarımız, kısa listedeki adayların her biri ile yüz yüze yetkinlik bazlı mülakatlar yapmaktadırlar. Bu mülakatların ardından yapılan kapsamlı değerlendirmede adayların aranılan pozisyona ve şirketinizin kurum kültürüne uygunluğu incelenir. Kişilik envanteri, İngilizce mülakat, genel yetenek ve ihtiyaca uygun olarak özel yetenek testleri de yapılarak adaylar arasından kuruma önerilecek olanlar belirlenir.

YERLEŞTİRME

DD uzmanları, öneri aday havuzunu sizlerle paylaşarak karşılıklı değerlendirmeler ile netleştirir. Onayınızın ardından adaylar ile şirketiniz nezdinde öneri görüşmesi gerçekleştirilir. Gizli süreçlerde öneri görüşmeleri ofisimizde veya farklı bir konumda da organize edilebilmektedir. Uygun bulunan adayların referans araştırmaları da tamamlandıktan sonra teklif yapılacak adaya karar verilir ve teklif paketi netleştirilir. Teklif sürecinin olumlu olarak tamamlanması ve sonrasında da uzun vadeli bir iş ilişkisi sürdürülebilmesi için tüm süreç DD tarafından yapıcı ve proaktif bir şekilde yönetilmektedir. Karşılıklı yazılı teklif onaylarının ardından işbaşı gününe kadar süreç takip edilir ve sonuçlandırılır.

Ekibimiz, profesyonel bir seçme - yerleştirme sürecini yürütürken, yoğun tempoda çalışan şirket yöneticileriniz de kendi görevlerine devam edebilecekler ve DD’nin uzmanlığından yararlanabileceklerdir.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım...

[sc:references_s4]
Footer Logo Şerit
Hizmet İstek Formu
Hizmet İstek Formları

Değişim Dinamikleri olarak göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Lütfen kurumunuzun ihtiyaçları ile ilgili aşağıdaki kategorilerden birini seçerek belirtilen soruları yanıtlayınız.

Yönetim Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu
Eğitim Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Hizmet İstek Formu

Size en kısa zamanda geri dönüş yapacağız.