Yöneticiler İçin Finansal Tabloları Okuma Sanatı ve Vizyon Oluşturma

Tarih: 19-12-2019 | Yer: Swiss Otel Bosphorus

Amaç:

Üst düzey karar vericilerinin  (Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Aza, Yönetim Kurulu Üyesi, CEO, CFO, Genel Müdür  ve Genel Müdür Yardımcısı); Finansal tabloları, vizyon (2016-2023) ve yönetim aracı olarak kullanmaları konusunda farkındalık oluşturmak.

Sunuş Tekniği: (Finansal Stand-Up)

Finansal risk yönetimi, finansal stres yönetimi, finansal analiz ve finansal vizyon konularında, Türkiye ve Dünyadaki şirketleri tatbiki olarak içeren 16 ciltlik ve 17.500 sayfalık ” FİNANSAL ANALİZ ” adlı eserin yazarı ve 40 yıllık uygulamalı icrai bilgi birikimli (CFO-Yönetim Kurulu Finans Sorumlusu) Cihangir SANİN, CFO görevini yaparken ve finansal danışmanlık hizmetleri verirken bizzat yaşadığı ve çözdüğü finansal vakaları, kendisine has stand-up tekniği ile, Vizyon ve Yönetim Aracı Olarak “ Finansal Tablolar “ ı nasıl kullandığını 40 yılda icrada yaşamış olduğu vakalarla katılımcılara anlatmaktadır.

İçerik:

 • Yöneticilerin bilmesi gereken finansal yönetim finansal analiz verileri nelerdir?
 • Finansal analiz nedir, yöntemleri nelerdir, finansal yorum nasıl yapılır?
 • Finansal tablolardan hareketle şirketin değeri nasıl hesaplanır?
 • Bilanço tablosu, gelir tablosu , nakit akım tablosu
 • Satışların maliyeti tablosu
 • Net işletme sermayesi değişim tablosu
 • Personel finansal performans tablosu
 • Finansal check-up tablosu ve kaldıraç analizi tablosu
 • Satış-maliyet-katkı tablosu ve başabaş analizi tablosu
 • Ekonomik katma değer tablosu
 • Finansal yönetim finansal datalar tablosu
 • Finansal risk yönetimi tablosu
 • Finansal stres yönetimi tablosu ve erken uyarı tablosu
 • Finansal değişim vizyon sinyalleri tablosu
 • Finansal vizyon belirleme anahtarları tablosu

Eğitmen: Cihangir SANİN

CİHANGİR SANİN

Türkiye ve dünyanın en büyük sanayi, holding, banka ve sigorta şirketlerinin finansal tablolarını, finansal açıdan analiz ederek yayınlayan SANİN’in “FİNANSAL ANALİZ “ adlı eseri dünyada ilk ve tek olup 17.500 sayfa ve 16 ciltten oluşmaktadır.

SANİN’in dünyanın en büyük ilk 200 şirketinin bilanço ve gelir tablolarının finansal açıdan analizlerini içeren İngilizce yayınlanmış “FINANCIAL ANALYSIS, INTERNATIONAL YEAR BOOK” adlı eseri de bulunmaktadır. SANİN’in bu eseri de dünyada “ilk ve tek” unvanına sahip olup eser dünyanın en büyük şirket ve üniversitelerinde kullanılmaktadır.

Cihangir SANİN, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği ve uygulamaya soktuğu “Finansal Analiz Brifing” leriyle de tanınmaktadır. SANİN, şirket yönetim kurullarına verdiği bu brifinglerinde özellikle şirketleri rakipleriyle üretim, satış, maliyet ve finansal açıdan mukayese etmekte; şirketlerin rakiplerini tanıyarak, rakiplerine göre strateji üretmelerine olanak sağlamaktadır.

Cihangir SANİN, ayrıca şirket üst düzey yöneticilerine verdiği koruyucu hekimlik “Finansal Konsültasyon”, “Finansal Rehabilitasyon” , “Finansal Otopsi” ve “Finansal Check-Up” adlı seminerleriyle de tanınmaktadır. SANİN, bu seminerlerinde şirket üst düzey yöneticilerine, finansal analizin şirket yönetiminde nasıl kullanılacağını somut ve bizzat kendisinin yönlendirdiği yaşanmış ve yaşanacak olaylarla anlatmaktadır.

Türkiye’ de ilk kez Borsa’daki şirketlere rating tatbik eden kişi sıfatına da sahip olan SANİN, uluslararası finans kuruluşlarından kredi alma, yabancı şirketlerle ortaklık kurma ve halka açılma konularında da şirketlere hizmetler vermektedir.

SANİN’in şirketlere verdiği bir başka hizmetse, şirket üst düzey yöneticilerine yönelik olarak çalışan, “ Erken Uyarı Finansal Yönetim Bilgi Akış Sistemleri, Yönetim ve Maliyet Muhasebesi Sistemleri, Bütçe ve Bütçe Kontrol Sistemleri ile Muhasebe Hesap Planı Sistemleri” kurmak ve işletmektir. SANİN ayrıca şirketlere, şirket kurtarma, geleceğe yönelik finansal makro hedef ve finansal vizyon belirleme hizmetleri de vermektedir.

İş dünyasında tatbikatçı olarak görev yapan SANİN’in çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri, danışmanlıkları, özel finans konseyi üyelikleri, koordinatörlükleri ve yürütme kurulu başkanlıkları da bulunmaktadır.

Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış yüzlerce makalesi olan SANİN’in, bugüne kadar verdiği finansal içerikli seminer sayısı da beş yüzü geçmiş durumda.

Cihangir SANİN, Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi’nde anlaşmalı uzman/danışman olarak proje bazlı görev yapmaktadır.

 

Ücretlendirme: 1.600 TL + KDV. Aynı seminere, aynı kurumdan iki veya üç kişi katılırsa %5, dört veya beş kişi katılımcı için %10, altı ve üzeri katılımcı sayısında %15 indirim uygulanır. Programımızda sabah ikramı, öğle yemeği ve iki kahve arası (tatlı ve tuzlu kurabiyelerle) mevcuttur.
KATILIMCI BİLGİLERİ
No Adı-Soyadı Unvanı Cep Telefonu
1 * * *
2
3
4
5

FİRMA BİLGİLERİ
Fatura İsmi: (Kurum Unvanı/ Şahıs) *
Kargo Adresi *
Telefon *
Faks
E-Posta *
Fatura Adresi *
Vergi Dairesi / No: (T.C. Kimlik No) *
Seminerimizi nereden duydunuz?:
Resimde gördüğünü kodu giriniz: captcha
* İşaretli alanları doldurmak zorunludur

EK BİLGİLER
İletişim: Bahar Baş ÜZEL - bahar.uzel@dd.com.tr - 0531 105 43 39
Rezervasyon: Rezervasyonunuzun yapılabilmesi için Katılım Formunun doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Kesin kayıt için web sitemizde yer alan banka hesaplarına 12-12-2019 günü mesai bitimine kadar ücret yatırılmalıdır. Katılım Formu ve Banka Dekontunu bize göndermeniz durumunda kesin kaydınız gerçekleştirilecektir. Fatura, seminer günü düzenlenerek tarafınıza katılım belgeniz ile teslim edilecektir.
Kayıt İptali: Katılımcıların 12-12-2019 - 15-12-2019 tarihleri arasında yaptıkları iptallerde yatırılan ücretin %50’si geri ödenir. 16-12-2019 – 19-12-2019 tarihleri arasında yapılan iptallerde ise geri ödeme yapılmaz.
Erken Kayıt: Erken kayıt vb. kampanya durumlarında burada belirtilen ödeme tarihi, kayıt iptali vb. koşullar yerine kampanya detaylarındaki koşullar esas alınır.
Hesap Numaramız: DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi A.Ş.

Albaraka Türk / Merkez Şube / TL IBAN : TR88 0020 3000 0110 9708 0000 07