Tepe Yöneticiler için Oyun Teorisi: Karar Vermenin En Rasyonel Yolu

Tarih: 25-06-2020 | Yer: Çırağan Palace Kempinski

Amaç:

Seminerin amacı stratejik düşünme ve rasyonel karar vermede sıklıkla kullanılan oyun teorisi tekniği hakkında katılımcıları bilgilendirmek, iş ortamında bu tekniğin nasıl kullanıldığını örneklerle ve uygulamalı olarak göstermektir. 

İçerik:

  •  İlk önce oyun teorisi tekniğinin tanımı yapılacak ve kısaca tarihçesinden bahsedilecektir.
  • Devamında oyun teorisi kapsamında karar verirken kullanılan teknikler anlatılacaktır.
  • Klasik oyun türleri gösterilecek ve bu oyunların iş yaşamında yöneticilerin karşısına nasıl çıktıkları örneklendirilerek çözüm yolları üzerine çalışılacaktır.
  • Seminerin son bölümünde ise katılımcılar gurup oluşturarak oyun oynayacak ve gördükleri teknikleri uygulama fırsatı bulacaklardır.

Özet – Seminer’den…

Yöneticilik mesleği, ister uluslararası bir firmanın tepe yönetici, ister küçük bir aile işletmesinin bölüm şefi olun, ağırlıklı olarak insanları yönetme ve karar verme mesleğidir. Bir yönetici çalışanlarını ne kadar iyi motive eder ve ne kadar doğru kararlarla yönlendirirse o kadar başarılı olur. Bu yüzden yöneticilerin bilgi dağarcığında motivasyon ve karar verme ile ilgili birkaç temel bilgi mutlaka bulunmalıdır.

Karar vermenin en zor yanı şüphesiz bu an verilen kararın sonucunun ancak gelecekte görülebilir olması, dolayısı ile belirsizlik içermesidir. Bu belirsizlik ile baş etmek için geliştirilen tekniklerden bir tanesi de oyun teorisidir.

Eğitmen: Dr. Murat YALÇINTAŞ

Doçent Doktor Murat Yalçıntaş, uzun yıllardır içinde olduğu hem iş hem de sivil toplum dünyasının önemli isimlerinden olup akademisyen ve iş adamı kimlikleri ile tanınmaktadır. İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkan Yardımcılığı, Akdeniz Odalar Birliği Başkanlığı görevlerinin dışında Dr. Yalçıntaş yaşamı boyunca birçok kurum ve kuruluşta çeşitli görevlerde bulunmuştur. İş adamı kimliğinin yanı sıra, Dr. Yalçıntaş aynı zamanda öğretim üyesi sıfatıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü müdürlüğünü sürdürmekte ve çeşitli üniversitelerde strateji ve yönetim alanında dersler vermektedir. “Dünden Yarına Bugünün Sözleri”, “Bende Kalmasın”, “Zor Zamanda Geleceği Kurmak” ve “Stratejik Yönetim ve KOBİ’ler” olmak üzere dört kitabı bulunan Dr. Yalçıntaş’ın ulusal/uluslararası hakemli dergilerde ve bilimsel kitaplarda yayımlanmış birçok makalesi vardır. İş Dünyası, akademik kariyer ve meslek kuruluşları başkanlıkları tecrübeleri sayesinde çok yönlü bir bakış açısına sahip olan Dr. Yalçıntaş, kariyeri boyunca uluslararası kurumların işleyişi, sivil toplum kuruluşları, sürdürebilir kalkınma, rekabet üstünlüğü, girişimcilik, aile şirketleri, KOBİ’ler, kriz yönetimi, yenilikçilik, liderlik gibi konularda çalışmalar yapmıştır.

Dr. Yalçıntaş bugüne kadar birçok defa ödüle layık görüldü. Bunlar arasında Belçika/Kral II. Leopold Yüksek Liyakat Madalyası (2012), Fransa/Legion d`Honneur Onur Nişanı (2010), İtalya/Devlet Nişanı Commendatore (2010), Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Akademisi/Fahri Profesörlük (2009), İstanbul İhracatçılar Birliği İhracat Hizmet Onur Ödülü (2008), İstanbul Valiliği Onur Ödülü (2008), Platin Ekonomi Dergisi Sosyal Sorumluluk Ödülleri (2006) de yer alıyor.

St. Joseph Fransız Erkek Lisesinden mezun olan Dr. Yalçıntaş lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makina Fakültesinde tamamladı. Yüksek lisansını Boston ve VUB üniversitelerinin ortak işletme programından, Doktora derecesini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden alan Dr. Yalçıntaş aynı zamanda akıcı olarak İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Sporu bir yaşam felsefesi olarak benimseyen Dr. Yalçıntaş dağcılık (Kilimanjaro zirve, Everest ana kamp), triatlon (Ironman 70.3), atletizm (maraton ve ultra maraton), binicilik (atlı dayanıklılık), yüzme (açık su) gibi branşlarda lisanslı sporcu olup birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katılmıştır.

 

Ücretlendirme: 1.600 TL + KDV. Aynı seminere, aynı kurumdan iki veya üç kişi katılırsa %5, dört veya beş kişi katılımcı için %10, altı ve üzeri katılımcı sayısında %15 indirim uygulanır. Programımızda sabah ikramı, öğle yemeği ve iki kahve arası (tatlı ve tuzlu kurabiyelerle) mevcuttur.

 

 

 

KATILIMCI BİLGİLERİ
No Adı-Soyadı Unvanı Cep Telefonu
1 * * *
2
3
4
5

FİRMA BİLGİLERİ
Fatura İsmi: (Kurum Unvanı/ Şahıs) *
Kargo Adresi *
Telefon *
Faks
E-Posta *
Fatura Adresi *
Vergi Dairesi / No: (T.C. Kimlik No) *
Seminerimizi nereden duydunuz?:
Resimde gördüğünü kodu giriniz: captcha
* İşaretli alanları doldurmak zorunludur

EK BİLGİLER
İletişim: Bahar Baş ÜZEL - bahar.uzel@dd.com.tr - 0531 105 43 39
Rezervasyon: Rezervasyonunuzun yapılabilmesi için Katılım Formunun doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Kesin kayıt için web sitemizde yer alan banka hesaplarına 18-06-2020 günü mesai bitimine kadar ücret yatırılmalıdır. Katılım Formu ve Banka Dekontunu bize göndermeniz durumunda kesin kaydınız gerçekleştirilecektir. Fatura, seminer günü düzenlenerek tarafınıza katılım belgeniz ile teslim edilecektir.
Kayıt İptali: Katılımcıların 18-06-2020 - 21-06-2020 tarihleri arasında yaptıkları iptallerde yatırılan ücretin %50’si geri ödenir. 22-06-2020 – 25-06-2020 tarihleri arasında yapılan iptallerde ise geri ödeme yapılmaz.
Erken Kayıt: Erken kayıt vb. kampanya durumlarında burada belirtilen ödeme tarihi, kayıt iptali vb. koşullar yerine kampanya detaylarındaki koşullar esas alınır.
Hesap Numaramız: DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi A.Ş.

Albaraka Türk / Merkez Şube / TL IBAN : TR88 0020 3000 0110 9708 0000 07