2019-2020 Yılı Türk ve Dünya Ekonomisinde Fırsatlar ve Riskler, Küresel Senaryolar ve Türkiye’nin Konumu

Tarih: 30-11-2019 | Yer: Çırağan Palace Kempinski

Amaç:

Belirsizlik ortamında geleceğe yönelik sağlam ve gerçekçi politikalar oluşturabilmek için sadece kurum politika ve kararları ne derece yeterli? Bu seminer, karar almada ve stratejik hedefleri belirlemede makro ekonomik göstergelerden nasıl yararlanılacağını katılımcılara aktarmayı amaçlıyor.

İçerik:

 • Küresel Ekonomik- Politik Sistem Nereye Gidiyor
 • 2020 ile İlgili Beklentilerde Avrasya’nın Kaderi
 • Türkiye’nin Konumu
 • Küresel Ekonomik Sistemin Yeniden Yapılanması Ve Olası Yeni Riskler
 • 2014 – 2019 Arası Dünya Ekonomisindeki Trendler
 • Ülkelerin Makro Ekonomik Hedefleri ve Göstergeleri
 • Avrupa Krizinin Nedenleri ve Sonuçları
 • Küresel Makro Ekonomik Dengelerin Analizi
 • Makro Ekonomik Göstergelerde Değişimlere Yol Açan Ekonomik Yapıya Bağlı Gelişmeler ve Sorunlar
 • Türk Ekonomisindeki Makro Dengeler ve Senaryolar
 • 2019-2020 Yılı Projeksiyonu ve Ekonomik Beklentileri

Katılımcı Profili / Kimler Katılmalı:

Müteşebbisler, Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdürler, Genel Müdür Yardımcıları, Yönetici Kademesinde Çalışan ve İlgili Tüm Bireyler

Eğitmen: Prof. Dr. Kerem ALKİN

28 Haziran 1965, İstanbul doğumlu olan Prof.Dr. Kerem Alkin İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından, lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans programı ile sürdürmüştür. Doktorasını 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı’nda tamamlayan Alkin, akademik kariyerine 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

1999 – 2001 yılları arasında İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Para-Banka Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Alkin’in profesörlük ataması 2004 yılında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi nezdinde İktisat Ana Bilim Dalı kadrosuna yapılmıştır.

Kerem Alkin, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptığı dönemde, 2001-2013 arası, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Uluslararası Ticaret ile, Bankacılık-Finans Bölüm Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

Prof. Dr. Kerem Alkin, 2010 – 2013 yılları arasında Bloomberg HT Televizyon Kanalı Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş ve 16 Nisan 2013’den itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı görevini üstlenerek, tekrar tam zamanlı olarak akademisyenlik görevini sürdürmüştür.

11 Mart 2014’den, 23 Mart 2015’e kadar Nişantaşı Üniversitesi Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kerem Alkin, 26 Mart 2015’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyeliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanlığı ile, Mobilsiad Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte ve aynı zamanda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İnternet Geliştirme Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Prof. Dr. Kerem Alkin, Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi’nde anlaşmalı Uzman/Danışman olarak proje bazlı görev yapmaktadır.

Ücretlendirme: 1.600 TL + KDV. Aynı seminere, aynı kurumdan iki veya üç kişi katılırsa %5, dört veya beş kişi katılımcı için %10, altı ve üzeri katılımcı sayısında %15 indirim uygulanır. Programımızda sabah ikramı, öğle yemeği ve iki kahve arası (tatlı ve tuzlu kurabiyelerle) mevcuttur.
KATILIMCI BİLGİLERİ
No Adı-Soyadı Unvanı Cep Telefonu
1 * * *
2
3
4
5

FİRMA BİLGİLERİ
Fatura İsmi: (Kurum Unvanı/ Şahıs) *
Kargo Adresi *
Telefon *
Faks
E-Posta *
Fatura Adresi *
Vergi Dairesi / No: (T.C. Kimlik No) *
Seminerimizi nereden duydunuz?:
Resimde gördüğünü kodu giriniz: captcha
* İşaretli alanları doldurmak zorunludur

EK BİLGİLER
İletişim: Bahar Baş ÜZEL - bahar.uzel@dd.com.tr - 0531 105 43 39
Rezervasyon: Rezervasyonunuzun yapılabilmesi için Katılım Formunun doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Kesin kayıt için web sitemizde yer alan banka hesaplarına 23-11-2019 günü mesai bitimine kadar ücret yatırılmalıdır. Katılım Formu ve Banka Dekontunu bize göndermeniz durumunda kesin kaydınız gerçekleştirilecektir. Fatura, seminer günü düzenlenerek tarafınıza katılım belgeniz ile teslim edilecektir.
Kayıt İptali: Katılımcıların 23-11-2019 - 26-11-2019 tarihleri arasında yaptıkları iptallerde yatırılan ücretin %50’si geri ödenir. 27-11-2019 – 30-11-2019 tarihleri arasında yapılan iptallerde ise geri ödeme yapılmaz.
Erken Kayıt: Erken kayıt vb. kampanya durumlarında burada belirtilen ödeme tarihi, kayıt iptali vb. koşullar yerine kampanya detaylarındaki koşullar esas alınır.
Hesap Numaramız: DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi A.Ş.

Albaraka Türk / Merkez Şube / TL IBAN : TR88 0020 3000 0110 9708 0000 07

 • Genele Açık Seminerlerimiz