Prof. Dr. Muhittin KARABULUT (Arel Üniversitesi – Öğretim Üyesi)

Değişimle Değişen Değişim Dinamikleri,

Sayın Süleyman ERDEMİR, İÜ. İşletme Fakültesi’nde seçkin öğrencilerimizdendi. Kendileri, mezuniyeti sonrasında, denetim kürsüsünde asistan olarak görev aldı. Bir süre sonra, akademik yaşantıyı bırakıp iş âlemine geçti. Doktora çalışmalarını tamamlayacağını beklerken, bir gün, Mecidiyeköy’deki ofisine davet edildim. Değişim Dinamikleri’ni kurmuştu. İşbirliği teklif etti. Hatta ortak, yönetici vb. konulara da açıktı. Süleyman Bey, çok titiz, kılı kırk yaran, zaman ve görev duygusu çok gelişmiş sevecen biriydi. Profesyonel birlikteliğimiz, “arkadaşlığımıza” zarar verebilir düşüncesiyle önerilerini kabul edemedim. Ancak değişik zamanlarda, proje bazında, muhtelif çalışmalarımız oldu ve taahhütlerinde, kendisini mahcup etmemeye özen göstermeye çalıştım ve çalışıyorum. Bu ilişkilerimizde, kendisinin yeni çevresini ve dostlarını da tanıma fırsatı buldum. Geleneksel iftar yemeklerinde, kuruluş yıllarında ve yıllık değerlendirme toplantılarında, bu değerli camiayla birlikte bulunmaktan da büyük mutluluk duyuyorum.

Sayın ERDEMİR’e, zaman zaman, Değişim Dinamikleri’nin Mecidiyeköy’de ki daire tipi ofisinin, kurumsallık adına, daha uygun bir alana taşınmasını önermekteydim. Bu, yarı yarıya gerçekleşti. Ancak kendilerine, daha ileri bir mekân yakışır. Öte yandan, Vakıf Üniversiteleri’nin artan sayıları dikkate alınacak olursa, Değişim Dinamikleri’nin, çok önceden, bir üniversiteye dönüşememesine de hayıflanırım. Hayıflandığım diğer bir husus ise, zaman zaman bazı girişimleri olsa da, Değişim Dinamikleri’nin küresel boyutta yaygın hizmet verebilir bir düzeye, henüz, erişmemesidir. Değişim Dinamikleri’nde kurum kültürünü hakkıyla hazmetmiş, genç ve dinamik bir yönetim kadrosu devreye girmiş bulunuyor. Umarım, bu gençler, beklentilerimi gerçekleştirebilirler.

Değişim Dinamikleri’yle profesyonel işbirlikleri dışında, Süleyman Bey ve ikinci kuşağın sevgi ve saygısı benim için en özlenilir olan bir durumdur. Bu duygularla Değişim Dinamiklerini  kutlar, daha nice nice başarılı  yıllar dilerim.

Selam ve sevgilerimle…