Mustafa SESLİ (Sesli Textiles – Genel Müdür)

 

Başarıdaki Gözümüz,

İçinizdeki dinamiği, başarıyı ortaya çıkartmak, rakip firmalardan bir kaç adım ileride olmak istiyorsanız, DD ile çalışmanızı tavsiye ederim. Kendilerine iltifat olarak söylemiyorum… Sizin ile başımdan geçen bazı  gerçekleri paylaşmak istiyorum.Kim başarısız olmak ister, dünyaya gözümüzü açıp kapayıncaya kadar her şeyin en iyisine sahip olmak için mücadele veriyoruz.Biz insanlar başarılı olmak, bir diğerinden daha iyi olmak için sürekli mücadele içindeyiz. Benim serüvenimde Uşak’ta İstanbul’daki pazarlama şirketimize gelmem ile başladı. Hatta diyebilirim ki DD ile tanışmamla başladı.

Bütün bu büyük şirketler ne yapıyor da daha iyi oluyor derken tanıştım.  İyi ki de tanışmışım. Onlar ile tanıştığım andan itibaren kendimi, dünyayı ve çevremdeki insanları daha iyi tanımaya / anlamaya başladım.

Şahsıma, Aileme, şirketlerimize ve çalışanlarımıza olumlu yönde çok faydalarını gördüm. Nasıl mı?

Her şeyden önce sağlığımızın önemli olduğunu, kendimiz varsak her şeyin kıymetli olduğunu,  biz yoksak hiçbir şeyin anlam ifade etmediğini; kendimize, çevremizdeki  insanlara sürekli yatırım yapmamız gerektiğini, eğitimin önemini öğrendim. Eğitimler bize çok faydalı oldu. Ben hiç fayda görmedim diyene bile %5 faydası olmuştur. 0 (sıfır) rakamı, 5 rakamından iyi değil midir?

Defalarca çalışmalarımızda, onların tavsiyelerinin tam tersine yapmayı denedim fakat Süleyman Bey’in tavsiyesinin doğru olduğunu 1 değil 5 değil defalarca tecrübe ettim. Hatta düşündüm Süleyman Bey’in benim  işim, ailemle ilgili ne bilgisi var ki, ne tavsiye edecek, ne danışabilirim ki diye defalarca düşündüm fakat her darda kaldığımda kendisine başvurdum. Bana farklı bir bakış açısı sundu. Küçük bir kelimesinin bile benim için çok değerli olduğunu fark ettim. Çünkü  her tavsiyesi / önerisi bana ilaç gibi geliyordu. Bunu hep şuna benzetirim: Hasta olunca ben iyiyim, sorun yok deyip ısrarla doktora gitmeyip sonunda daha kötüye gittiğini anladığımız anda doktora gideriz. Doktor bir ilaç yazar ve şu kadar gün sonra bir şeyin kalmaz der. Bu sıkıntıyı  neden bu kadar çok çekmişim, daha önce gitseydim de bu acıyı yaşamasaydım deriz.

Defalarca direndim, param yok, ekstra danışmanlık için para harcamamam gerekir diye düşündüm. Baya uzun bir süre çalışmadım ama yine dayanamadım. Çalışmadığımız süre zarfında da her başım darda kaldığında Süleyman Bey’in fikirlerine başvurdum. Beni hiç geri çevirmedi, yine kendi düşüncelerini fikirlerini paylaştı, sürekli olumlu ve yapıcı davrandı. Ama baktım ki çalışmamakla kendime şirketimizi büyük kötülük yapmışız, biz istemeden geri kalmışız.  Keşke çalışsaydık diye kendime çok kızdım. DD ile çalışmamak zaman  kaybı diyebilirim.

Genelde çok ortaklı şirketlerde sen çalışmak istersin, ortaklardan biri buna ne gerek var, bizim aklımız yetmiyor mu derler. Birileri muhakkak önünüze taş koyar!  Hani derler ya hayırlı bir iş yaparken muhakkak şeytan  insan ile uğraşırmış, olmaması için elinden geleni gösterirmiş. Aynen onun gibi bir şey diyebilirim.

Bir tane hikaye paylaşmak istiyorum:

Bir çocuk  heykeltıraşın yaptığı işi takip ediyormuş, saatlerce bakmış. Sonunda heykeltıraşa sormuş, siz nereden bildiniz bu kayanın içinde adam olduğunu?

Bizlerde genelde değerli Süleyman Bey’imizin, DD’nin çıkarttığı eserlerin küçümsenmeyecek kadar büyük olduğuna inanıyoruz, kendilerine teşekkür ediyorum.

Umarım, bütün insanlığa, bütün dünyadaki şirketlere yardım edecek DD gibi şirketlerin sayısı artar. Bizler dünyadaki bütün firmaların insanların başarılı, insanlığa faydalı kişiler, şirketler olmasını istiyoruz. Bizim şahsımıza düşen  ne ise yapmaya çalışıyoruz, fakat yeterli olmadığını da biliyoruz. Süleyman Bey’den biraz daha hızlı nasıl sonuç alabileceksek onu uygulamak, başarmak, dünyaya katkı sağlayan şirketler arasında olmak  istiyoruz. Lütfen bizden desteğinizi yardımlarınızı kesmeyin.

Her insan, şirket sorun ile karşılaşabilir, sanki ilk defa araba kullanır gibi, fakat bu sorunların en iyi şekilde sonuçlandırıldığı yer DD… DD ile çalıştığınızda kendinizde, işinizde, çalışanlarınızdaki olumlu değişiklikleri göreceksiniz, sadece değişiklik değil karlarımız kazançlarımız da artacaktır.

Buna kefil misiniz derseniz, ben herkese kefil olmadım. Değişim Dinamikleri’ne evet  ben kefilim…

Şunu da ilave etmek istiyorum; ben DD, Süleyman Bey ile tanıştığımdan bu yana, utangaç, kendine güveni olmayan, her şeyden  tedirgin olan, her şeye şüpheci gözlerle bakan, bir boğa gibi sinirli, korkak  bir insandan, kendine güvenen, yılmak nedir bilmeyen, cesur, başarıdan başka bir şeye razı olmayan, insanlara yardım eden, sabırlı, sakin, iyi bir insan meydana geldi.

Ben DD’nin sağladığı her türlü katkıdan dolayı kendilerine teşekkür ederim.