Ömer Faruk BERKSAN (Kar Şirketler Topluluğu – Yönetim Kurulu Başkanı)

Sevgili Süleyman ERDEMİR ile dostluğum Değişim Dinamikleri’ nin kuruluşundan çok öncesine dayanıyor. O günlerde verdiği danışmanlık hizmetleri günün çok ilerisine yönelikti. Zaman zaman bizi o düşünce seviyesine getirmekte zorlanırdı. Ancak hepimizi olağanüstü etkiler, o güne kadar bildiklerimizden şüphe etmemize, durumumuzu tekrar değerlendirmemize neden olurdu.

Kurduğu şirketinin adını da böylesine farklı bir felsefe ile koydu. Değişim, bazıları için zorluk, bazıları için her şeyi yeniden öğrenme, bazıları için angarya, bazıları için yıkım demektir. Hele kişilerin yaşı ilerledikçe, eski şirketlerin yerleşmiş prensipleri kemikleşmeye başlayınca, değişime intibak etmek eski köye yeni adet getirmekten beterdir.

Değişim Dinamikleri bize her ortamda bir çıkış yolunun varlığını, düşünen ve arzu eden her kişi ya da kurumun o yolu kolayca bulabileceğini gösterir. Bu kurumla bırakın çalışmayı, sohbet etmek bile mücadelenizin yarı yolunu kat etmenizi sağlayabilir.

Ben şimdiye kadar kadrosu bu kadar esnek, bu kadar çeşitli ve bu kadar geniş bir danışmanlık şirketi görmedim. İncelediğinizde Süleyman’ın dokunduğu her kurumda günün ihtiyacına dönük gelişmeler olduğunu kolaylıkla fark edersiniz.

Ben dostuma ve kurumuna, Allah’tan bitmeyen bir enerji ve hepimizi şaşırtmaya devam eden çalışma anlayışının devamını diliyorum.