Meryem Cemile TOPCU – Yönetim Kurulu Üyesi & İç Denetçi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü 2009 yılında bölüm birincisi olarak tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında gönüllü olarak değişik halkla ilişkiler faaliyetlerine katılmış veya bizzat organize etmiştir.

Lise ve Lisans eğitimi esnasında yarı ve/veya tam zamanlı olarak İnsan Kaynakları, Eğitim ve Kurumsal İletişim birimlerine destek vermiştir.

Stajyer, operatör ve asistan olarak söz konusu birimlerin yürüttüğü projelerde görev alan Topcu, Aralık 2009’da Kurumsal İletişim Yöneticisi pozisyonuna yükselmiştir.

Kurumsal iletişimin sağlanması, pazarlama, halkla ilişkiler ve Çırağan Seminer’lerinin organizasyon sorumluluklarını üstlenen Topcu, Personel Özlük ve İdari İşlerin takibi görevini de gerçekleştirmiştir.

Topcu, 2014 yılı Şubat ayından itibaren kurumsal süreçlerin denetlenmesi, kurumsal iletişim ve idari işler süreçlerine danışmanlık yapılması, performans raporlarının hazırlanması işlerinin sorumluluğunda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

1988 İstanbul doğumlu ve evli olan Meryem Cemile, İngilizce bilmektedir.